Veiksmīgas biznesa tikšanās sastāvdaļas

Veiksmīga tikšanās sākas krietnu laiku pirms visas iesaistītas partijas ir sapulcējušās vienuviet. Šeit esam sagatavojuši dažus nelielus, bet efektīvus padomus, kas noteikti uzlabos iespējas veiksmīgam biznesa tikšanās iznākumam.

Ja tas ir tavā ziņā, vairākkārt pārliecinies, ka ir rezervētas nepieciešamās telpas, noskaidro, vai viesiem būs kādas īpašas vajadzības, un pārliecinies, ka izvēlētā telpa un vieta tās visas nodrošina – attiecīgā tehnika, dzērieni, uzkodas utml. Tāpat, neaizmirsti arī par savām nepieciešamībām. Ja esi sagatavojis prezentāciju, pārbaudi, vai un kā tā darbosies uz pieejamās aparatūras. Padomā par iespēju, ka tevis sakāmo lieliski varētu papildināt labi sagatavoti izdales materiāli, kas vēlāk spētu atsvaidzināt atmiņā stāstīto. 

Ir vairākas lietas, ko noderīgi izdarīt vismaz 24 stundas pirms tikšanās sākuma. Pirmkārt, telefoniski vai e-pastā vēlreiz pārliecinies par tikšanās datumu, laiku, vietu un to, vai visi iesaistītie vēl aizvien atbalsta šīs nianses. Šo noteikti nevajadzētu atstāt uz pēdējo brīdi, lai neatstātu haotiska cilvēka iespaidu. Ja vieta un laiks ir noteikta, noteikti pārliecinies, ka esi aptuveni iepazinies ar atrašanās vietu un nepieciešamo laiku, lai tur nokļūtu. 

  
   

Iespējams, netieši, bet noteikti noderēs jebkura informācija par personu vai personām, ar kuru vai kuriem norunāta attiecīgā tikšanās, viņu reprezentēto uzņēmumu un tā kultūru. Noskaidro visu personu vārdus un uzvārdus, kas būs iesaistīti, iepazīsties ar viņu Linkedin un citu sociālo tīklu profiliem, publikācijām utt. Iespējams, Linkedin tev pastāstīs par jūsu kopējiem kontaktiem, kas varētu izpalīdzēt nepublicētas informācijas ieguvē. Tāpat, noteikti uzzini par to, kāds ģērbšanās stils ir pieņemts uzņēmumā, ar kura pārstāvjiem ir norunāta tikšanās. Šādu informāciju visvieglāk uzzināt sazinoties ar attiecīgās personas asistentu vai biroja vadītāju. Šāda lieka piedomāšana garantēs, ka nebūsi saģērbies neierasti apkārtējai videi un jau radīsi piederīguma iespaidu. 

Ja tikšanās ir īpaši svarīga, dienu vai nedēļu iepriekš pievērs pastiprinātu uzmanību ziņām un pasaules aktivitātēm, kas saistītas ar tevi, tavu uzņēmumu, tikšanās partneri, viņa uzņēmumu vai nozari kopumā. Šis ļaus tev nepiespiesti un profesionāli iesākt sarunu pirms nododaties tikšanās galvenajai daļai. 

Pirms dodies iekšā tikšanās vietā, pārliecinies, ka pats sev spēj nodefinēt šīs tikšanās mērķi, kā arī plānoto gaitu un etiķeti. Pārliecinies, ka esi radis atbildes uz šiem jautājumiem:
- Kāds ir šīs tikšanās mērķis?
- Kā es varu sasniegt šo mērķi?
- Kāds būtu šīs tikšanās ideālais iznākums?
- Kādas ir galvenās lietas, kas ir jāapspriež vai jānokārto?

 Neaizmirsti, ka komunikācija visdrīzāk nebūs vienvirziena. Apsver, pirmkārt, kādi varētu būt otras puses mērķi šīs tikšanās sakarā, un, otrkārt, kāda varētu būt šīs otras puses reakcija uz tevis teikto vai prezentēto. Iespējams, ja jau laicīgi apsver iespējamo reakciju, tu spēsi ne vien atspēkot kādas nepārliecības, bet arī nodrošināt tavu atspēkojumu atbalstošu informāciju vai pat izdales materiālus. 

Lai veiksmīga tikšanās!