Padomi ceļā uz ekoloģiski atbildīgu biroju

Jo zaļāk domājošs būs jūsu birojs, jo labāk jūsu mikro-vide ietekmēs mūsu zemeslodes ekoloģiskos procesus. Turklāt, šādas aktivitātes var uzlabot ne tikai plašāku vidi, bet arī biroja atmosfēru. Šeit mūsu padomi ekoloģiski atbildīga biroja izveidei.

 

Pārvietojies zaļi
Tipiska biroja darbinieka diena, it sevišķi lielpilsētā, sākas ar braucienu uz biroju. Daudziem tas nozīmē ērtu braucienu privātajā auto. Ikdienu automašīnas izdala tonnām ūdeņraža dioksīda, kas, nonākot gaisā, rada siltumnīcas efektu. Turklāt, sastrēgumi var radīt papildus stresu un neapmierinātību vēl pirms darba dienas sākšanās. Iespējams, divi vai vairāki no uzņēmuma darbiniekiem dzīvo netālu viens no otra un var dalīt braucienus uz un no darba. Varbūt ir vērts apsvērt sabiedriskā transporta lietošanu, un izskriet cauri ik rīta avīzei kādam citam šoferējot? Vai arī, īpaši siltajos gadalaikos, no garāžas tumšākajiem stūriem ir jāizvelk apputējušais velosipēds un jāliek tas lietā, izdarot lielu pakalpojumu gan sev, gan dabai. 

Šķiro atkritumus
Tavā birojā, iespējams, ir vairāk lietu, ko iespējams efektīvi pārstrādāt kā sākotnēji var šķist. Ja tavā birojā vēl nav aizsākta šī dabai draudzīgā kultūra, nekautrējies un sāc to darīt individuāli. Tam nepieciešamas tikai dažas tvertnes un skaidras šķirošanas instrukcijas. Vari izmantot šīs, ko jau sagatavojis Latvijas Zaļais punkts. Šķirot var teju vai visu – papīra produktus, stikla un plastmasas pudeles, skārda bundžas, alumīnija foliju, plastmasu, tintes kārtridžus, spuldzes, baterijas, ēdiena pārpalikumus utt. Taču nenobīsties no šī garā saraksta un sāc ar sev piemērotāko produktu šķirošanu!Turklāt, bieži vien atkritumu kaudze, kas sastrādājas biroja vidē paliek īpaši apjomīga, ja netiek īpaši piedomāts pie tādām lietām kā pārdomātas dokumentu drukāšanas, efektīva produktu iepakojuma un atbilstoša ēdiena daudzuma iegādes. 

Elektroenerģijas taupība
Investē energotaupīgā biroja tehnikā un apgaismojumā. Visvairāk elektroenerģijas tiek patērētas tieši biroja aparatūras darbināšanā un telpu apgaismošanā.  Iestati visas iespējamās ierīces energotaupības režīmos un neaizmirsti izslēgt ierīci pavisam vai iestatīt “sleep mode”, kad tā netiek lietota. Šādā režīmā ierīce var patērēt līdz pat 70% mazāk elektroenerģijas. Turklāt, ir vērts investēt apvienotās ierīcēs. Piemēram, tā vietā, lai iegādātos un uzturētu atsevišķas ierīces dokumentu skanēšanai un drukāšanai, efektīvāk ir iegādāties vienu ierīci, kurā apvienotas šīs un pat vēl citas funkcijas. 

Strādā zaļi
Uzturi savā darba vidē veselīgu gaisa plūsmu. Tas nozīmē bioloģisku tīrīšanas līdzekļu izvēli, regulāru telpu vēdināšanu (kas neizslēdz nepieciešamību darba dienā ik pa laikam iziet ārpus telpām), kā arī biroja telpu apzaļumošanu. Augi absorbē iekštelpu gaisa piesārņojumu un paaugstina skābekļa daudzumu gaisā, kā arī samazina putekļu un baktēriju daudzumu birojā.