Ēnu diena 2016

Šogad pieci aktīvi jaunieši, kuriem bija iespēja dienas gaitā novērot uzņēmuma darbību un piedalīties savas kārotās nākotnes profesijas ikdienas darbā.

Jau trešo gadu SIA „Ozols Grupa” turpina savu dalību karjeras izglītības akcijā Ēnu diena, kas norisinājās trešdien, 10. februārī. Uz vienu dienu uzņēmuma darbinieki savā kolektīvā uzņēma piecus aktīvus jauniešus, kuriem bija iespēja dienas gaitā novērot uzņēmuma darbību un piedalīties savas kārotās nākotnes profesijas ikdienas darbā. Lielākais „ēnotāju” skaits bija pieteicies tieši uz programmētāja profesijas „ēnošanu”, lai gan interese tika izrādīta arī par uzņēmuma vadītāja un sabiedrisko attiecību speciālista profesijām.

Iesaistoties Ēnu dienas aktivitātēs, uzņēmuma mērķis bija parādīt jauniešiem, cik interesants un izaicinājumiem pilns var būt darbs ar informāciju tehnoloģijām, kā arī radīt skolēnos izpratni par nākotnes profesijā nepieciešamajām zināšanām un prasmēm. Arī skolēni atzīst, ka ikdienā reti nākas saskarties ar reālu biznesa un biroja vidi, tāpēc šādi projekti ir īpaši interesanti.

 
 

 Pēc aktivitātēm un sarunām piepildītas dienas, apmierināti ir gan ēnotāji, gan ēnu devēji. Iespējams, skolēnus visvairāk pārsteigusi darba dzīves nopietnība un informāciju tehnoloģijās tik svarīgā ilgtermiņa plānošana. Trīs skolēni, kas „ēnoja” OZOLS sistēmas programmētājus, vienbalsīgi secināja, ka programmētāja darbs ir sarežģītāks un izaicinājumiem bagātāks kā sākumā varētu likties. Kā komentēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolniece Laura Reinholde: „Es pārliecinājos, ka programmētājam tiešām ir ļoti daudz jāmācās un ka ir vajadzīga pieredze”.

Tāpat ļoti apmierināts ar dienu bija uzņēmuma vadītāja Arņa Putniņa „ēna” Dāvis Trubeckojs no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas. Jautāts par to, ko viņam devusi šī diena, Dāvis atbildēja: „Smelties pieredzi un novērtēt! Es šodien noteikti esmu iemācījies ļoti daudz. Piemēram, to, kā izskatās reāls mūsdienīgs uzņēmums ar mūsdienīgiem darbiniekiem, kā tieši tas notiek, ka cilvēki, kopā saliekot prātus un spējas, veido kaut ko brīnišķīgu.”