24. oktobris - Pasaules informācijas attīstības diena

Atzīmējot Pasaules informācijas attīstības dienu nolēmām nedaudz atskatīties uz līdz šim paveikto mūsu uzņēmumā un resursu pārvaldes sistēmās kopumā.

Informācijas un komunikāciju tehnoloģijām ir ievērojams potenciāls rast jaunus un vēl nebijušus risinājumus plašam klāstam problēmu, it sevišķi mūsdienu arvien straujāk riņķojošajā un globālajā pasaulē. Lai pievērstu plašāku uzmanību cilvēces attīstības problēmām un tehnoloģiju potenciālam rast tām risinājumus, 1947. gadā Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālā Asambleja nolēma 24. oktobri atzīmēt kā Pasaules informācijas attīstības dienu. Tieši šī iemesla dēļ mēs Ozols Grupā nolēmām nedaudz atskatīties uz līdz šim paveikto mūsu uzņēmumā un resursu pārvaldes sistēmās kopumā.

Balstoties uz saviem priekšgājējiem – nepieciešamo resursu un ražošanas resursu plānošanas sistēmām – resursu pārvaldes sistēmas piedzīvoja strauju izaugsmi pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados. Ņemot vērā dokumentācijas un juridiska rakstura problēmas, kas radās ar ieiešanu jaunā tūkstošgadē un eiro valūtas ieviešanu, arvien vairāk uzņēmumu pasaulē un Eiropā izvēlējās atvieglot ikdienas darbības ar resursu pārvaldes sistēmu ieviešanu. Latvijā OZOLS lietotāji izbauda resursu pārvaldes sistēmas priekšrocības pārejot uz eiro valūtu tikai pusotru dekādi vēlāk.

Iepriekš izstrādātu, atsevišķi stāvošu programmu sakomplektēšanas un uzlabošanas rezultātā 1998. gadā pirmo reizi komerciāli kļūst pieejama programma OZOLS. Pastāvīgi modernizējoties un pilnveidojoties daudzdimenstionālā programma iegūst arvien plašāku klientu loku, kuriem nepieciešamības gadījumā tiek izstrādāti arī īpaši pielāgoti risinājumi. Šodien OZOLS sistēma aktīvi turpina pilnveidoties un pielāgoties uzņēmumu un nozare vajadzībām, kā arī tehnoloģijas straujajai attīstībai. Tiek konstatētas esošās un potenciālās problēmas un radīti nepieciešami pilnveidojumi kārtīgai un inteliģentai nākotnei.